Marcová AKCIA 20% zľava na kukly a čižmičky. Vyberajte TU          

Ochladilo sa?

Na prechádzku s deťmi nikdy nie je zlé počasie. Treba sa len obliecť primerane a v chladnom období platí, hlavne funkčne. To znamená, že sa obliekame do vrstiev. Spodná vrstva ideálne z funkčného materiálu, ktorý odvádza vlhkosť (bambus, outlast, vlna a pod.).

Počas nosenia myslite na to, že šatka alebo ergonomický nosič sú ako jedna vrstva oblečenia. Takže v chladnom období deťom zatepľujeme hlavne tie časti tela, ktoré deťom „trčia“ zo šatky či nosiča a to sú hlavička a nožičky.

Čo na hlavičku?

Kukla

Veľmi obľúbené u nosiacich maminiek sú kukličky – výhodou je, že na jedenkrát zakryjete bábätku ako hlavičku, tak aj krk a ramená. Počas jesene a jari tak obľúbené outlastové kukly. 

Outlast® reguluje teplotu tela, reaguje na zmeny teploty vnútorného i vonkajšieho prostredia, a tak sa medzi pokožkou a vrstvou Outlast® vytvára príjemná mikroklíma. Vďaka svojej schopnosti opakovane akumulovať teplo a následne ho opäť uvoľňovať udržuje po celú dobu stabilnú teplotu.

Kukla je veľmi pružná a príjemná na dotyk, jednoducho sa používa a aj malé deti su ju už vedia natiahnuť na seba.

V zime a mrazivých dňoch odporúčame priobliecť na kuklu aj čiapku ako ďalšiu vrstvu.

Detská kukla z funkčného materiálu Outlast  Detská kukla

Kukla s nákrčníkom 2v1

Kukla s nákrčníkom 2v1 je ďalší šikovný doplnok na zateplenie hlavy a krku počas nosenia.

Výhodou tohto doplnku je, že sa kukla dá zopnúť na patentky a tak vytvorí aj  vrstvu krytia dekoltu spolu maminkou. Dajú sa nosiť aj samostatne či už ako nákrčník pre rodiča alebo samostatná kukla pre dieťatko. A určite využijete aj mimo nosenia, preto patrí tento doplnok u nás medzi jeden z najpredávanejších, obľúbených tak u rodičov.

Na výber je teplejšia verzia z flísu alebo novinka v roku 2022 je kukla s nákrčníkom z teplákoviny, čiže skvele pasuje k asymetrickým mikinám. 

Flísová kukla pre mamu a dieťatko  Nákrčník  Kukla s nákrčníkom

A čo nožičky? Čo obliecť bábätku na nožičky do nosiča alebo šatky?

Na jeseň tepláčky alebo funkčné legínky postačujú, čiže tak ako je dieťatko doma + vlnené ponožky

Ďalšiu vrstvu odporúčame natiahnuť teplé vlnené návleky na nohy alias štucne, ktoré sú dostatočne široké a tak ich jednoducho natiahnete aj na tepláčky. 

Návleky sú tiež veľmi praktické, keďže ich môžete nosiť v príručnej taške alebo vaku a keď sa počas dňa ochladí, tak ich jednoducho natiahnete hocikde. 

A návleky na nohy odporúčame jednoznačne aj pre maminky počas prechádzok. Lebo zima ide od nôh a #nohy v tepl sú základ. Či natiahnuté, či zrolované ako akokoľvek ich budete nosiť, verte, ten teplotný komfrot oceníte najmä keď už primŕza. 

Deťom ešte niečo na chodidlá ako sú capačkové čižmičky alebo ak nosíte pod svojou bundou môže byť aj ďalšia vrstva teplých vlnených ponožiek prípadne natiahnuté štucne až dole pod chodidlo. 

Výhodou je že štucne môžete variovať rôzne a tak odporúčame mať aspoň jeden pár v nosiacej výbave.

vlnené návleky na nohy   capačkové čižmičky pre bábätká   Vlnené ponožky pre bábätká