Marcová AKCIA 20% zľava na kukly a čižmičky. Vyberajte TU          

Doba požičiavania

 • minimálna doba požičania sú 3 dni
 • výpožičná doba začína plynúť dňom prevzatia zásielky osobne, na výdajnom mieste Zásielkovne alebo u kuriéra a končí dňom osobného odovzdania alebo odoslania nosiča späť k nám, pričom rozhoduje dátum pečiatky na zásielke

Cena

 • ceny požičovného nájdete pri jednotlivých tovaroch v požičovni
 • cena je stanovená podľa počtu dní, kde základná cena na deň sú 2€ pri 3 dňovej výpožičke a úmerne sa cena na deň znižuje s vyšším počtom výpožičných kalendárnych dní. Pokiaľ chcete nosič na dlhšiu dobu, tak nás kontaktujte.

Počet dní výpožičky Cena na deň vypožičania
3 a 4 dni 2 €
5 a 6 dní 1,4 €
7 - 9 dní 1,28 €
10 - 14 dní 1,10 €
15 - 19 dní 1 €
20 - 24 dní 0,95 €
25 - 29 dní 0,92 €
30 a viac 0,90 € 

Záloha/kaucia

 • za požičiavaný nosič/šatku si účtujeme vratnú zálohu tzv.  kauciu ako zábezpeku, aby sa nám nosič vrátil späť prípadne keby prišiel poškodený 
 • výšku zálohy nájdete v popise jednotlivých požičiavaných nosiacich pomôcok v časti Požičovňa
 • pri výpožičke bude záloha pripočítaná k sume požičovného v hodnote 50€ za nosič a 20 € za šatku 
 • po vrátení nosiacej pomôcky a jej skontrolovaní zálohu odošleme naspať na Váš účet
 • v prípade, že si zároveň zakúpite/objednáte nový nosič, zálohu je možné zúčtovať pre nákup nového kusu.  

Doručenie

 • nosič Vám zašleme na výdajné miesto Zásielkovne alebo kuriérom, kde náklady na doručenie budú pripočítané k sume požičovného a zálohy
 • osobné vyzdvihnutie je možné dohodnúť individuálne

Vrátenie nosiča/šatky

 • požičiavaný nosič/šatku odosielate v posledný deň výpožičky na našu adresu
 • ak posledný deň pripadne na sobotu, nedeľu či sviatok odosielate najbližší pracovný deň po tomto dni
 • odporúčame vhodne zabaliť zásielku, aby sa pri preprave tovar nepoškodil a odoslať kuriérom alebo ako poistenú zásielku. Vzhľadom k tomu, že pošta pri nepoistených zásielkach ručí len do výšky 15 €, v prípade poškodenia či nedoručenia zásielky by ste museli celú sumu uhradiť Vy.
 • Ak by ste mali záujem o využitie služby spätného doručenia zásielky cez Zásielkovňu, je možné si takúto službu objednať spolu s požičiavanou pomôckou a my Vám v balíku zašleme aj spätný podací lístok pre odoslanie na hociktorej pobočke Zásielkovne. Túto službu si môžete objednať aj dodatočne emailom alebo telefonicky. Cena spätnej zásielky je 2,50 €.

Starostlivosť počas výpožičnej doby

 • počas výpožičnej doby nosiče/šatky svojvoľne NEPERTE ani nežehlite. Pozor! Neodborným praním môže dôjsť k poškodeniu nosiča. Pokiaľ dôjde k zašpineniu zabezpečíme si profesionálne vyčistenie sami. Ak Vám bráni znečistenie užívať nosič, informujte sa prosím na spôsob jeho možného odstránenia, prípadne si dohodneme výmenu za iný nosič. 

 • v prípade znečistenia ťažko odstrániteľnými škvrnami (víno, olej, fixy a pod.) Vám budeme účtovať extra poplatok vo výške 12,- Eur.

 • pokiaľ bude nosič nenávratne poškodený (prerezaný, roztrhaný, prepálený a pod.), pošleme Vám ho naspäť spolu s faktúrou a stane sa tak Vašim majetkom

Požičiavanie a zľava na nákup 

 • Po vrátení zapožičaného tovaru od nás obdržíte zľavový kupón vo výške 10 % na nákup nového nosiča/šatky alebo ho môžete využiť aj na iný tovar z našej ponuky. 

Postup požičiavania

 1. V kategórii Požičovňa si vyberte nosiacu pomôcku, o ktorú máte záujem.
 2. Zvoľte si variant podľa počtu dní výpožičky. 
 3. Do poznámky uveďte konkrétny dátum, na ktorý máte záujem nosič požičať, ak neuvediete žiadny dátum, nosič/šatku odošleme po obdržaní platby na bankový účet a odošleme najbližší zasielací deň. Taktiež môžete uviesť v poznámke ak máte záujem o službu spätného odoslania zásielky cez Zásielkovňu na konci výpožičnej doby.
 4. Odošlite objednávku s dátumom rezervácie 
 5. Po prijatí objednávky obdržíte informáciu s platobnými udajmi.
 6. Keď obdržíme platbu na účte, nasledujúci pracovný deň (prípadne deň pred zvoleným termínom) odošleme požičiavaný tovar.
 7. Výpožičná doba začína plynúť dňom Vášho prevzatia zásielky a končí dňom odoslania nosiča späť k nám, pričom rozhoduje dátum pečiatky na zásielke resp. dátum odovzdania prepravnej spoločnosti.
 8. V posledný deň vypožičky zabalíte požičiavaný nosič/šatku do vhodného obalu (igelitové vrecko, krabica od nás a pod.) a odošlete na našu adresu alebo podáte cez Zásielkovňu, ak ste si u nás objednali spätnú zásielku. Odoslanie tovaru je na náklady zákazníka.
 9. Skontrolujeme stav nosiča. Ak je všetko v poriadku, vratnú zálohu Vám zašleme späť na Váš účet do 5 dní.
 10. V prípade znečistenia ťažko odstrániteľnými škvrnami (víno, olej, fixky a pod.) Vám budeme účtovať extra poplatok vo výške 12 Eur.
 11. Pokiaľ bude nosič nenávratne poškodený (prerezaný, roztrhaný, prepálený a pod.), pošleme Vám ho naspäť spolu s dokladom o kúpe a stane sa tak Vašim majetkom.
 12. Obdržíte od nás na email zľavový kupón na nákup nového nosiča či šatky alebo iného tovaru v našej ponuke.

Vyberte si z našej Požičovne nosičov a šatiek

Ak máte otázku k požičiavaniu, či k výberu vhodnej nosiacej pomôcky, napíšte nám, radi Vám s výberom poradíme.